وصیت نامه شهید ایرج آقا بزرگی

ان ا... یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بینان مرصوص

خدایا تو را شکر که به ما توفیق شرکت در میان یاران حسین(ع)را دادی و به ما اجازه حضور در میان یاران ابا اعبدا... رادادی خدایا با شهادت به یگانگی و وحدانیت تو و شهادت به اینکه محمد (ص)بنده و فرستاده تو است و شهادت به اینکه حجت و ولی توست و از تو می خواهم که خودت را به من بشناسانی زیرا اگر تو را نشناسم رسولت را نخواهم و از تو می خواهم که رسولت را به من بشناسانی زیرا اگر رسولت را نشناسم حجت و ولی تو را نخواهم شناخت و از تو می خواهم که ...


با درود بر خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و جانشینان آن حضرت از مولای متقیان تا حضرت حجت بن الحسن العسگری (عج) و نائب بر حقش امام ات خمینی کبیر رهبر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و درود و سلام بر شهیدان و صدر اسلام تا کربلای حسینی و تا کربلای خمینی و تا کربلای هفتم تیر و کربلاهای مکرر ایران و سلام و درود بر خانواده های معظم شهداء و شما امت حزب ا...
ای امت حزب ا... من به عنوان یک فرد حقیر از همگی شما عذر خواهی کرده و توجه شما را به چند نکته که شاید بارها شنیده باشید جلب می کنم و از شما می خواهم که برای همگی ما دعا کنید .
در قرآن کریم می فرماید که (انا هدنیاه سبیل اما شاکرا و اما کفورا )یعنی اینکه ای مردم ما راه را به شما نشان دادیم حال شما می خواهید شاکر و شکر گذار باشید و یا کفر ورزید و طغیان گر باشید خوب! اگر قدری در این آیه تفکر کنید به چند نکته بر خورد می کنیم که راه چیست و منظور از سبیل درآیه چیست ؟و یا شاکر چه کسی ایم و چگونه می توانیم شاکر باشیم و یا کافر کیست و نشانه های کافر چه است ؟
بله عزیزان اگر قدری به خود آییم می توانیم جواب همگی اینها را پیدا کرده و خودمان را در خط شاکرین قرار دهیم خدایا راه راست را چگونه می توان پیدا کرد و چگونه می توان در این راه ثابت قدم ماند که به نظر من حقیر راه راست همین خط امام است که سبیل ا... است وهرفردی که در این خط قرار گرفت رستگار است و هر فردی که رستگار شد خدا هم از او راضی خواهد شد و سر انجام با نوشیدن شربت گوارای شهادت در فردوس اعلاء سکنی بر می گزیند
خدایا چگونه می توان تو را شکر کرد و با توجه به اینکه اگر خواهم تو را شکر کنم به همان زبانی که تو من داده ای باید تو را شکر کنم و اصلاهمه چیز من از توست پس چگونه و با چه قدرتی تورا شکر کنم و تنها می توان بگویم .
(سبحان ربی الا علی و بحمده )بله برادران و خواهران عزیز اگر توانستم شاکر و شکر گزار نعمت های خداوند متعال باشم آن وقت است که به مقصد و مقصود خواهیم رسید آدمی که به جایی که به جزءخدا نبیند بلاخره کافر کیست کافر به معنی پوشنده است ؟آیا می توان حق را باطل پوشانید آیا می توان نعمتهای الهی را نا دیده گرفت آیا می توان قدرت و عظمت خداوند را نادیده گرفت آیا می توان انقلاب اسلامی را نادیده گرفت و برعلیه آن توطئه کرد یا می توان پا بر روی خون شهدا گذاشت آیا می توان تا ابد ظلم کرد و مظلوم را تحت فشار قرار داد جواب این سوال ها با خود شما باشد زیرا که انسان آزاد آفریده شده و هر کاری که بخواهد میتواند بکند البته اگر توجه به قیامت . معاد داشته باشد که فرموده
(کل نفس ذائقه الموت )هر نفسی طعم مرگ را می چشد و هر فردی به کام مرگ فرو خواهد رفت ای انسان تو از چه مغرور شده ای تو از چه کفر می ورزی و به خودآیی ودر خودت قدری اندیشه کن که فرمود هر که خود  شناخت خدا را شناخت بله ای انسان راه راست و صراط مستقیم است که این همه زحمت دارد و رنج و بلا دارد امتحانهای بس دشوار دارد و به قول شهید عزیزی هر که خط دارد دشمن دارد هر که خدا را خواست دشمن دارد و هر که کمال مطلق را خواست دشمن دارد که این دشمنها هر کدام به صورت ظاهر می شوند یک روز دشمن ،دشمن دنیا است و یک روز دشمن ،دشمن نفس است که دشمن نفس کشنده تر از دشمن دنیا است و باید از شر دشمن نفس به خدا پناه برد و از شر نفس و از شر شیطان رجیم که فرموده اند .
(و ما ابرو من نفسی لامارت به سوء الا مارجم ربی )بله به خدا پناه می برم از شر شیطان رجیم اگر انسان بتواند بتواند نفس خود را سرکوب کند دیگر هیچ مسئله ای برای او نیست دیگر دنیا را اعتباری نیست دیگر زندگی را لذتی نیست دیگر این خانه برای او تنگ است و او در آرزوی پرواز از این قفس است و تنها دلیلی که در این دنیا برای ماندن خود می داند (الدنیا مزرعه الاخره )میباشد .
بله این است که تحمل میکند دنیا را در حال کشت عمل صالح تادر آخرت درو کند و رستگار شود .
درآن روز که که به جز عمل صالح نخواهند عمل صالح داشته باشد به حضور حق تعالی عرضه نماید و رو سفید و سربلند باشد و معرف یک مسلمان واقعی و نمونه که ندای او در دنیا اشهد ان لااله الا ا...و محمد الرسول ا...(ص)و علی ولی ا...(ع)است .
ای برادر و خواهر بیایید قدری موقعیت خودمان را بررسی کنیم و بدانیم درچه موقعیتی هستیم و چه باید بکنیم بله انقلاب شد و رژیمی تغییر کردو اسمی عوض شد و مارا چه به این کارها آیا این درست است و خدا را خوش میآید ؟آیا انسانیت همین است خوب شاید فکر ها و تصورها متفاوت باشد ولی برای من نبوده است وخودم را تا سر حد کوشش خود مسئول می دانم هم درمقابل انقلاب و امام و اسلام و قرآن و جنگ و تعالی مملکت بله عزیزان تاآنجا که رمق در بدن داشتم از خدای خود خواستم که دراین امور ثابت قدم باشم و پست سر رهبرم حرکت کنم و بتوانم قدری ازمسولیت سنگین را که خون شهدا بردوشم است بکاهم اما شماای عزیزان اگر صراط مستقیم می خواهید اگر تعالی در دنیا و آخرت می خواهید اگر رضایت خدا و رسول و ائمه را می خواهید در خط قرار بگیرید و دراین راه ثابت قدم باشید و هیچ وقت این عزیز مرد را تنها نگذارید که خدا و رسول خدا و ائمه (ع) از دست شما ناراحت خواهند شد زیراکه اولامرمنکم می باشد گفته های او لازم الاجرا می باشد بهر حال خود شما بهتر می دانید و بیشتر ازمن درک می کنید اما در امور جنگ یا بهتر بگویم جهاد مقدس ما اگر بخواهیم فروغ دین را عمل کنیم در مقابل جهاد که رسیدیم جهاد بکنیم باید فقط ندای جهاد سر دهیم یا حرکت کنیم و با سلاح و صلاح به پیش برویم تاجهاد در پیشمان معنی پیدا کند ومتوجه این مقدس بشویم و برای این بود که راه را برگزیدیم و حرکت کردیم و رفتیم و هجرت کردیم و جنگیدیم و به لطف خدا به منظور و مقصود اگر خدا بخواهد رسیدیم و حالا خود می دانید و خدای خود اگراحساس مسئولیت می کنیدو طلب سعادت دنیا و آخرت هستید بسم ا... و شما را به صبر و استقامت و بردباری دعوت می کنم که با هم متحد باشید و رضایت حق طلبید و از خدا بخواهید که برای سعادت و تعالی ورسیدن به هدف کمکمان کند .
و در آخر می گویم :که فرزندم محمد مهدی رابر سر قبرم شبهای جمعه رها کنید .تابر سر قبرم بازی کند که بفهمد که پدرش برای چه و در چه راهی به شهادت رسیده است و او را طوری تربیت کنید که سرباز امام زمان (عج)شود و در راه خدا به جهاد با دشمنان اسلام بر خیزد و هرکه طلبی از من دارد به پدرم مراجعه کند و از او بگیرد و هر که رااز او طلبکار هستم او را حلال می کنم و از همگی التماس دعا دارم و امید وارم که خداوند اسلام را بر کفر پیروزی گرداند و ظهور امام زمان (عج)را نزدیک گرداند .وامام امت را تاظهور آقا موید و منصور بدارد و به خانواه های شهدا صبر عنایت بفرماید .
وسلام علیکم و رحمه و برکاته

/ 0 نظر / 165 بازدید