شهید مطهری و بیداری اسلامی

مطهری که در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان کم نظیر بود ‘ رفت و به ملا’ اعلا پیوست لکن بدخواهان بدانند که با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی اش نمی رود .

امام خمینی ( ره )

شهید مطهری معلم بزرگی است که منادی بیداری اسلامی در قلوب ملت های مسلمان از جمله مردم ایران بود و به ضرس قاطع می توان گفت بخش مهمی از نظام واره معرفت دینی در ایران بخصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی مرهون و مدیون تلاشهای فکری و از خودگذشتگی‌های مستمر او در ترویج و تبلیغ اندیشه ناب اسلامی است. استاد شهید مرتضی مطهری (ره) به عنوان ثمره یک عمر مجاهدت علمی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(ره)، اسلام شناسی حاذق، دیده‌بانی بصیر، فیلسوفی خلاق و مبارزی در متن جامعه بود. امروز زمانه مطهری است که امواج بیداری اسلامی چه در داخل و چه در خارج از کشور از شمال آفریقا تا سواحل مدیترانه تا کشورهای حاشیه خلیج فارس را به لرزه درآورده است.
چندی پیش آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سی و سومین سالگرد شهادت استاد آیت الله مطهری ، تحول در جهان اسلام را که اکنون به عنوان بیداری اسلامی در خاورمیانه مطرح است هدف شهید مطهری بیان کرد و افزود : تنها عامل بیداری خاورمیانه ، عقل ، استدلال و اسلام خواهی است. او با اشاره به نقش تفکر عقلی و فلسفی در عنصر بیداری و جایگاه مهم حوزه و به ویژه دانشگاه در این تفکر و بیداری داخلی و خارجی گفت : دانشگاه وقتی بیدار می شود که اسلامی شود و هنگامی اسلامی می شود که علوم آن اسلامی باشد.
گوهر اندیشه های شهید مطهری (ره) سه نسل انقلابی را پروراند و با پشتیبانی تئوریک از مبانی و بنیان های مرصوص انقلاب اسلامی به مثابه یک حقیقت همیشه جاری، نظام و انقلاب را بیمه کرد و با نسل های پی در پی ارتباط مستمری را برقرار نمود.
با پیروزی انقلاب اسلامی و گذشت سه دهه از عمر با برکت آن انتظار این بود که در مکتب اسلام ناب محمدی(ص) هزاران مطهری تربیت شوند تا در مصاف با الگوهای پیچیده دشمن و مکاتب انحرافی و التقاطی اندیشه های زلال و متقن اسلامی را ترویج نمایند.

/ 1 نظر / 22 بازدید
سمیرا

سلام... تبریک روز مرد... مردانه زندگی کنید و مرد بمانید...[گل]